Florbal

Finsko je mistrem světa ve florbale

Po deseti letech ovládli Finové opět florbalové mistrovství světa v České republice. O obhajobě zlata z Rigy 2016 rozhodla jejich dnešní výhra 6:3 nad Švédskem. Klíčem k úspěchu byla podle trenéra Petteriho Nykkyho větší touha finských hráčů po triumfu.

"Chtěli jsme vyhrát o něco víc a byli jsme o něco lépe připravení. Oproti Švédům jsme po semifinále měli tři hodiny navíc. Švýcarsko proti Švédům dotáhlo zápas až do nájezdů a skončilo se dost pozdě, takže se nemohli tolik připravit," připomněl Nykky, který v Praze dovedl Finy ke zlatu už v roce 2008 a o dva roky později přidal druhý triumf.

 

Finové disponovali velmi zkušeným kádrem, 14 z 20 hráčů slavilo už před dvěma lety v Lotyšsku. Nechyběl mezi nimi ani kapitán Nico Salo. "Je to úžasný, neuvěřitelný pocit. Ještě tomu pořádně nerozumím. Hráli jsme velmi dobře, ale nepředvedli jsme nejlepší výkon. Dobře jsme bránili a vítězství si zasloužili," uvedl. "Uvidíme, jak budou probíhat oslavy, máme tu spoustu fanoušků," dodal čtyřiadvacetiletý útočník.

 

 

Jeho tým šel do zápasu se zdravou sebedůvěrou. "Věřili jsme, že Švédy porazíme a byli jsme lepší. Měli jsme plán a drželi se ho. Byli jsme trpěliví a dělali přesně to, co jsme měli. Navzájem jsme si pořád věřili a v tom byla naše síla," řekl centr Jani Kukkola.

 

Hlavní důvody obhajoby titulu vyjmenoval šestatřicetiletý obránce a autor dvou finálových branek Juha Kivilehto. "Náš brankář, obrana a systém. Věděli jsme, s čím do toho Švédové půjdou," prohlásil.

 

                                                                                                                (prk)

REDAKCE