Fotbal zahraniční

FC Barcelona kontaktovala Xaviho

Ve fotbalovém prostředí se rozmáhá nový trend. Nejlepší týmy světa omlazují nejen kádry, ale také věk svých trenérů. Po Franku Lampardovi v Chelsea a Mikelu Artetovi v Arsenalu by se na lavičku slavné Barcelony mohl dostat legendární Xavi.

Ve fotbalovém prostředí se rozmáhá nový trend. Nejlepší týmy světa omlazují nejen kádry, ale také věk svých trenérů. Po Franku Lampardovi v Chelsea a Mikelu Artetovi v Arsenalu by se na lavičku slavné Barcelony mohl dostat legendární Xavi.

 

Bývalý španělský reprezentant, jenž momentálně koučuje katarský tým Al Sád, by se mohl v blízké budoucnosti stát lodivodem katalánského velkoklubu. Dle médií už byl Xavi Barcelonou kontaktován a mohl by vystřídat současného trenéra Ernesta Valverdeho. Jednalo by se tak o návrat do celku, se kterým kreativní záložník slavil čtyři triumfy v Lize mistrů a osm ligových titulů.

Dle zahraničních zpravodajů se měl v Dauhá sejít s legendárním fotbalistou sportovní ředitel Barcelony Eric Abidal a výkonný ředitel klubu Oscar Grau. Téma hovoru bylo jasné - návrat na Camp Nou. Traduje se, že byla nabídnuta smlouva na dva roky.

Xavi je jednou z nejvýraznějších postav Barcy v historii. Odehrál za ni 767 zápasů a jeho comeback by rozhodně dával smysl. Do Al Sádu zamířil v roce 2015, kde odehrál poslední čtyři roky své kariéry. Španělská hvězda na pozici středního záložníka plynule přešla z pozice hráče na lavičku koučovat katarský tým.

Valverde je poslední dny pod velikým tlakem. Pětapadesátiletý kouč, jemuž po skončení ročníku vyprší kontrakt, ve čtvrtek se svým mančaftem prohrál 2:3 v semifinále španělského poháru proti Atléticu Madrid. V lize je Barcelona přímý konkurent Realu Madrid v boji i mistrovský titul.

Napodobí Xavi své vrstevníky Lamparda a Artetu?

                                                                                         Václav Prokůpek

REDAKCE