Cyklistika

Van Aert vyhrál Strade Bianche, Peter Sagan vzdal

Extrémně těžký a horký závod Strade Bianche vyhrál Belgičan Wout van Aert. Po dvou třetích místech se dočkal svého prvního triumfu. Zdeněk Štybar nezachytil rozhodující únik a dokončil na šestém místě. Strade Bianche otevřelo sezónu WorldTour a pro spoustu závodníků to bylo až příliš náročné. Problémy měli i největší favorité. Defekty, pády a vedro kosilo startovní pole. Hned šest technických problémů postihl obhájce vítězství Juliana Alaphilippa (Deceuninck - Quick-Step), také Vincenza Nibaliho (Bahrain - McLaren), defekt zase Mathieu van der Poela (Alpecin - Fenix) a do popředí se nedostal ani Peter Sagan (BORA - hansgrohe. Brzo vzdal vítěz z roku 2018, Belgičan Tiesj Benoot (Sunweb).

celý článek
Silniční cyklistika

Evenepoel vyhrál Kolem Burgosu

Remco Evenepoel uhájil celkové vítězství v závodě Kolem Burgosu. V poslední etapě s cílem na vrcholu stoupání Lagunas de Neila dojel třetí za vítězným Ivánem Sosou a Mikelem Landou. Stoupání Lagunas de Neila je na Kolem Burgosu tradiční, ale letos se jelo z nové, neznámé strany. Ve velmi strmých pasážích excelovali nejlehčí vrchaři. Remco Evenepoel (Deceuninck - Quick-Step) svůj úkol zvládl, sice nebyl nejlepší na kopci, ale ztráta pouhých 11 vteřin na Ivána Sosu (Ineos) a dvou vteřin Mikela Landu (Bahrain - McLaren) ho nijak neohrozila.

celý článek
Silniční cyklistika

Slovinec Tadej Pogačar je už nyní velkým favoritem Tour de France

Nadvláda mladých závodníků pokračuje. Belgičan Remco Evenepoel slavil vítězství na Vuelta a San Juan v Argentině a Slovinec Tadej Pogačar na ještě mnohem prestižnějším závodě Kolem Valencie. Slovinec už teď patří k velkým favoritům letošní Tour de France.

celý článek
Silniční cyklistika

Osmatřicetiletý venezuelský cyklista chce jet znovu na Grand Tour

José Rujano, třetí muž z Gira 2005, který v dresu venezuelské reprezentace startuje na právě probíhajícím San Juanu, by se rád vrátil znovu na Grand Tour, přestože mu bude příští měsíc už 38 let. Zda jde o nesplnitelný sen, nebo o reálnou možnost, zjistíme už za pár dnů, kdy 5. etapa argentinského závodu končí na Alto Colorado v nadmořské výšce 2624 metrů a je určena především pro vrchaře specialisty, jímž Rujano vždy byl (162 cm, 48 kg).

celý článek
Silniční cyklistika

Cameron Meyer mistrem Austrálie

Cameron Meyer (Mitchelton - Scott) získal australský titul v silničním závodě. V Buninyongu porazil Lucase Hamiltona (Mitchelton - Scott) a Marcuse Culeyho.

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert