Silniční cyklistika

Nehody a problémy českých cyklistů

Jízda na kole je zdravá a zábavná, ale ne vždy bezpečná. Zajímá vás, jaká nebezpečí číhala na českých cestách na první cyklisty? S několika nepříjemnými nehodami na kole vás seznámí článek z roku 1904. Mnohý cyklista v prvních počátcích pěstování sportu zažil leckteré mrzuté příhody. Kdo bezpečně neovládá řízení kola, musí počítati s tím, že sjede se silnice do příkopu, že narazí na patník, nebo na telegrafní tyč, že srazí se s potahem vozu a pod.

celý článek
Silniční cyklistika

Tým vítěze Tour de France očkovali proti koronaviru

Celek UAE Emirates je prvním cyklistickým týmem WorldTour, který byl kompletně očkován proti koronaviru. Vítěz Tour de France 2020 – Slovinec Tadej Pogačar, který je lídrem tohoto týmu a jeho kolegové obdrželi svou dávku na soustředění v Abú Zabí. Všech 59 členů týmu UAE Emirates bylo očkováno na prvním společném soustředění ve Spojených arabských emirátech. Vakcína byla aplikována 27 závodníkům a 32 zaměstnancům UAE Emirates. Všichni byli očkováni vakcínou od čínské společnosti SinoPharm Group. Očkování se skládalo ze dvou dávek. „Velmi se nám ulevilo, že jsme dostali příležitost chránit sebe a ostatní lidi očkováním proti viru,“ říká Mauro Gianetti, ředitel týmu.

celý článek
Silniční cyklistika

Vrátí se Chris Froome na vrchol?

„Věřte mi, když říkám, že jsem ještě ani zdaleka neskončil," tvrdí Chris Froome, vítěz sedmi třítýdenních závodů a naposledy domestik Richarda Carapaze na španělské Vueltě. Froome chce opět vyhrávat Grand Tours, ale je to v jeho věku ještě možné? Chris Froome patří mezi deset nejlepších specialistů na třítýdenní závody v celé historii silniční cyklistiky. Se sedmi triumfy na všech třech Grand Tours se dělí o čtvrté místo s Albertem Contadorem, Miguelem Indurainem a Faustem Coppim. Lepší jsou jen Eddy Merckx, Bernard Hinault a Jacques Anquetil.

celý článek
Silniční cyklistika

Astana mění název na Astana - Premier Tech a posiluje o šest závodníků

Kanadská společnost Premier Tech se stává druhým titulárním sponzorem kazašského celku Astana. Premier Tech sponzoruje tým Alexandra Vinokurova už několik let, ale nyní jeho význam roste. Pro Astanu je to významná změna, protože doposud se opírala téměř výhradně o finance poskytnuté kazašskou vládou. Dříve velmi bohatý celek v posledních dvou letech finančně slábne a objevily se také problémy s vyplácením mezd kvůli byrokratickým překážkám. Alexander Vinokurov proto musí hledat nové zdroje a podařilo se mu navýšit podporu od společnosti Premier Tech.

celý článek
Silniční cyklistika

NTT snižuje rozpočet a stává se Qhubeka Assos

Jihoafrický tým NTT od příštího roku změní název na Qhubeka Assos. Celek Douglase Rydera je zachráněn, ale s výrazným snížením rozpočtu. Qhubeka Assos bude mít jen jednoho titulárního sponzora, protože nadace Qhubeka týmu neposkytuje žádné finance. Švýcarská oděvní společnost Assos je hlavním finančním partnerem. Stáj zůstává věrna svým africkým kořenům a pokračuje v podpoře nadace Qhubeka, která poskytuje jízdní kola africkým dětem. Douglas Ryder dokázal zajistit rozpočet na příští rok i bez pomoci dánských investorů v čele s Bjarnem Riisem, kteří NTT opustili po necelém roce. Z finančního hlediska bude Qhubeka Assos jedním z nejchudších profesionálních týmů a určitě nejchudším celkem ve WorldTour, pokud se Dougu Ryderovi podaří udržet na nejvyšší úrovni.

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert