Cyklistika

Wanty sebrala sponzora týmu Mathieu Vand der Poela

Společnost Circus opouští tým Corendon a stane se hlavním sponzorem konkurenční sestavy Wanty Gobert. Také vznikne nový cyklokrosový tým s názvem Tormans, navázaný na současné Wanty Gobert. Wanty Gobert dlouhodobě patří k nejlepším druhodivizním prokontinentálním týmům, ale o licenci WorldTour letos nežádal a ve světovém žebříčku obsadil druhé místo za Total Direct Energie, takže získal právo startu na všech velkých jednorázových akcích, ale ne pozvánku na Grand Tours.

celý článek
Silniční cyklistika

Mistr světa v časovce Rohan Dennis přestupuje do Ineosu

Překvapení se nekoná. Australan Rohan Dennis podle předpokladů posílí britský tým Ineos. Dvojnásobný mistr světa v časovce podepsal dvouletou smlouvu. Rohan Dennis byl letos v září propuštěn týmem Bahrain - Merida, zejména kvůli disciplinárním problémům. Devětadvacetiletý Australan rozčilení předčasně opustil Tour de France a s nikým z týmu toto rozhodnutí nekonzultoval. Následně se stal podruhé mistrem světa v časovce, tentokrát zcela suverénně.

celý článek
Cyklistika

Petr Vakoč přestupuje do Corendon - Circus

Oficiálně tým kolem Mathieu Van der Poela sice ještě nezveřejnil kompletní sestavu na rok 2020 a ani Petr Vakoč se nevyjádřil, ale vzhledem k informacím z nejprestižnějších cyklistických serverů je už jasné, že Petr Vakoč bude příští rok jezdit v dresu právě tohoto týmu: Corendon - Circus.

celý článek
Cyklokros

Štybar dojel devatenáctý v závodě Superprestige v Zonhovenu

Trojnásobný mistr světa Zdeněk Štybar obsadil v druhém závodu při svém krátkodobém návratu k cyklokrosu 19. místo v Superprestige v belgickém Zonhovenu. O minulém víkendu byl člen silniční stáje Deceuninck-Quickstep při debutu v terénu v menší konkurenci v Essenu dvanáctý.

celý článek
Cyklokros

Nacer Bouhanni doufá v nový začátek, ve druhé divizi

V roce 2014 byl Nacer Bouhanni nejnadějnějším sprinterem světa. Ve 24 letech vyhrál tři etapy na Giru a dvě na Vueltě. Zdálo se, že další velká vítězství budou rychle přibývat, jenže s přestupem do Cofidisu se vše zkomplikovalo. Nyní doufá v nový start kariéry v Arkéa - Samsic. Nacer Bouhanni začal svou profesionální kariéru v týmu FDJ v roce 2011 a brzo začal sbírat vítězství. V roce 2012 se stal francouzským mistrem, o rok později vyhrál etapu Paříž - Nice, další rok bral tři etapy na Giro d´Italia a dvě na Vueltě.