Silniční cyklistika

Nibali míří do Treku – Segafredo

Hvězdný italský cyklista Vincenzo Nibali bude od nové sezony závodit v barvách stáje Trek-Segafredo. Jeden z nejlepších jezdců posledních let, naposledy v dresu Nahrainu Merida obsadil v neděli celkové druhé místo na Giru d'Italia. Spekulace o přestupu potvrdil majitel kávové společnosti Segafredo Massimo Zanetti. Čtyřiatřicetiletý Nibali, přezdívaný „Žralok z Mesiny“, je jedním ze sedmi cyklistů, kteří dokázali vyhrát všechny tři Grand Tour - v roce 2014 vybojoval titul na Tour de France, na Giru triumfoval v letech 2013 a 2016 a před devíti lety dobyl i Vueltu.

Hvězdný italský cyklista Vincenzo Nibali bude od nové sezony závodit v barvách stáje Trek-Segafredo. Jeden z nejlepších jezdců posledních let, naposledy v dresu Nahrainu Merida obsadil v neděli celkové druhé místo na Giru d'Italia. Spekulace o přestupu potvrdil majitel kávové společnosti Segafredo Massimo Zanetti. Čtyřiatřicetiletý Nibali, přezdívaný „Žralok z Mesiny“, je jedním ze sedmi cyklistů, kteří dokázali vyhrát všechny tři Grand Tour - v roce 2014 vybojoval titul na Tour de France, na Giru triumfoval v letech 2013 a 2016 a před devíti lety dobyl i Vueltu.

 

„Mám Vincenza. Je ten nejlepší, koho Itálie nabízí, a jedním z nejlepších na celém světě,“ řekl Zanetti v rozhovoru pro list Gazzetta dello Sport.

V této sezoně jsou lídry sestavy Treku -Segafredo pro etapové závody Australan Richie Porte a Nizozemec Bauke Moslema, kterým se ale moc nedaří.

 

Přestup Vincenza Nibaliho z týmu Bahrain Merida do americké sestavy Trek - Segafredo je už potvrzen. Spolu s Nibalim by měl přestoupit i jeho bratr Antonio, trenér Paolo Slongo, masér Pallini a lékař Magni. Trek udrží Giulia Cicconeho, nejlepšího vrchaře Gira a jedná s Faustem Masnadou z Androni Giocattoli - Sidermec. Jiné zdroje ale tvrdí, že Masnada už se dohodl s CCC. 

Změna nejspíš čeká i na Ilnura Zakarina. Bezesporu momentálně nejlepší ruský či spíše tatarský cyklista a rozhodně momentálně nejlepší borec stáje Kaťuše – Alpecin ve WorldTour by měl podepsat přestupovou smlouvu s polskou sestavou WorldTour CCC.

„Oranžový celek“ z Polska CCC shání nové závodníky, kteří by tým posílili, ale na opravdové hvězdy nemá dostatek finančních prostředků. Proto je nepravděpodobný přestup dvou „velkých polských závodníků“ Michala KwiatkowskéhoIneosu a Rafala MajkyBORA - hansgrohe.  

 

 

                                                                                                       Václav Prokůpek, cyklonews.cz

 

www.cyklonews.cz

 

REDAKCE