Hokej

Plekanec se vrací do Kladna k Jágrovi

Konec spekulací! Tomáš Plekanec se po odchodu z Komety dohodl na dvouleté smlouvě s mateřským Kladnem. Chance liga se tak může těšit na hokejovou legendu. Plekanec v srpnu nečekaně skončil v Kometě, kde měl ještě na rok platnou smlouvu.Jenže mu onemocněla maminka, a tak se rozhodl vrátit blíž k domovu. Naposledy za Rytíře hrál v sezoně 2018/2019, kdy byl stěžejní postavou při jejich cestě za návratem do extraligy. Nyní ho čeká stejný úkol. „Znovu jsem ve stejné pozici, kdy chci pomoci Kladnu k návratu," říká 37letý centr na kladenských stránkách.

Konec spekulací! Tomáš Plekanec se po odchodu z Komety dohodl na dvouleté smlouvě s mateřským Kladnem. Chance liga se tak může těšit na hokejovou legendu. Plekanec v srpnu nečekaně skončil v Kometě, kde měl ještě na rok platnou smlouvu.Jenže mu onemocněla maminka, a tak se rozhodl vrátit blíž k domovu. Naposledy za Rytíře hrál v sezoně 2018/2019, kdy byl stěžejní postavou při jejich cestě za návratem do extraligy. Nyní ho čeká stejný úkol. „Znovu jsem ve stejné pozici, kdy chci pomoci Kladnu k návratu," říká 37letý centr na kladenských stránkách.

 

„Kvůli té aktuální situaci spojené s koronavirem však není jednoduché nic plánovat. Já jsem však rád, že jsem zpátky a uděláme všechno proto, abychom si postup zase zopakovali," hlásí někdejší kapitán národního týmu a legenda Montréalu.

 

Plekanec naskočí za Kladno už v sobotu proti Kolínu v prvním kole Chance ligy. „Já bych řekl, že to je nejen náš první ligový zápas, ale že tím možná začíná i play off. Pokud by sezona zase skončila předčasně, bude důležité urvat každý bod. Musíme se za každou cenu držet v tabulce na prvním místě," uvedl Plekanec pro rytirikladno.cz.

 „Uděláme všechno proto, abychom postoupili," říká na webu Rytířů sám Jaromír Jágr. „Věřím, že se nám to díky podpoře partnerů, města Kladna i fanoušků povede. Do klubu navíc přichází Tomáš Plekanec, který u nás bude působit dva roky. Jsme moc rádi, že jsme se domluvili, je to výborný a zkušený útočník," raduje se Jágr. Jak tedy vypadá kádr HC Rytíři Kladno?

Brankáři: Adam Brízgala, Andrej Košarišťan, Petr Jiroušek, David Stahl.

Obránci: Martin Kehar, Zach Frye, Vselovod Sorokin, Jakub Štochl, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr, Ondřej Mikliš, Jiří Ticháček, Ladislav Funk.

Útočníci: Tomáš Plekanec, Vítězslav Bílek, Štěpán Bláha, Tomáš Guman, Jakub Hajný, Nicolas Hlava, Adam Kubík, Antonín Melka, Tomáš Pitule, Marek Račuk, Šimon Jelínek, Matyáš Filip, Rostislav Marosz, Tomáš Urban, David Routa, Matyáš Šapovaliv, Tomáš Bernat.

                                                          Václav Prokůpek

REDAKCE