Hokej Reprezentace

MS v hokeji dvacítek: Maskoti lvi se jmenují Ťuk a Puk

Maskoti pro Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020, které se uskuteční v Ostravě a Třinci od 26. prosince 2019 do 5. ledna 2020, nesou jména Ťuk a Puk. Jedná se o dvojici českých lvů, které používá Český hokej dlouhodobě jako maskoty národního týmu. Pro juniorský šampionát se "převlékli” a změnili čísla na dresech - oba nastoupí s číslem 20 na zádech.

Maskoti pro Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020, které se uskuteční v Ostravě a Třinci od 26. prosince 2019 do 5. ledna 2020, nesou jména Ťuk a Puk. Jedná se o dvojici českých lvů, které používá Český hokej dlouhodobě jako maskoty národního týmu. Pro juniorský šampionát se "převlékli” a změnili čísla na dresech - oba nastoupí s číslem 20 na zádech.

 

 

"Lev je s českým hokejem neodmyslitelně spojen," řekla generální sekretářka organizačního výboru MSLH 20 IIHF 2020 Markéta Štěrbová. Při volbě maskota zvažovalo vedení Českého hokeje, jakým způsobem se ubírat - pro juniorský šampionát totiž není maskot typický. "My jsme však maskota určitě chtěli, i díky velice pozitivní zkušenosti ze seniorského šampionátu v roce 2015.”

 

V Praze a Ostravě tehdy na tribunách bavila dvojice populárních králíků Bob a Bobek. Ťuk a Puk tudíž navážou na úspěšný tandem. "Před lety jsme si v praxi ověřili, že dvojice maskotů je atraktivní jednak pro různé grafiky a animace v rámci televizních přenosů, ale jejich vzájemná interakce respektive propojení s na tribunách diváky je mnohem výraznější než u jednoho maskota," dodala Štěrbová.

                                                                              Václav Prokůpek

 

REDAKCE