Hokej Extraliga

Uzavření hokejové extraligy? Překvapivě, v Českých Budějovicích nejsou proti

Byla to zpráva, která vyděsila českobudějovické fanoušky. Hokejová extraliga se má uzavřít, a to možná už v této sezoně. Pro prvoligového lídra z jihu Čech by to mohl být zásadní problém.

Byla to zpráva, která vyděsila českobudějovické fanoušky. Hokejová extraliga se má uzavřít, a to možná už v této sezoně. Pro prvoligového lídra z jihu Čech by to mohl být zásadní problém.

 

 „Teď nemám žádné oficiální informace. Zaznamenal jsem pouze zprávy v médiích a na internetu. S naším klubem se o této věci nikdo nebavil, takže se nechci a nemohu vyjadřovat k něčemu, o čem nemám dost informací. K tomu se mohou vyjadřovat lidé na hokejovém svazu a z Asociace profesionálních klubů,“ uvedl generální manažer Motoru České Budějovice Stanislav Bednařík.

 

Situace však není tak vážná, jak se zprvu zdálo. Minimálně v této sezoně by měl platit přímý postup do extraligy a naopak první ligu okusí nejhorší extraligový tým.

 

„Podobné spekulace mě neděsí. Ty mě mohou začít strašit až v okamžiku, kdy budou známy podmínky uzavření a Motor by stál mimo, ale to snad nenastane,“ usměje se Stanislav Bednařík.

 

O uzavření extraligy už se hovoří delší dobu. Českobudějovický Motor tento krok vlastně vítá. ¨

„Uzavření extraligy je jeden z konceptů, který jsme minulý rok na podzim svazu předkládali. Byla to pro nás varianta číslo jedna. Číslo dvě přímý postup a sestup. Myšlenku uzavřené soutěže tedy podporujeme. Náš klub se uzavření extraligy rozhodně nebrání. Věřím, že případné přístupové podmínky splníme,“ dodal generální manažer Bednařík.

 

                                                                                       Václav Prokůpek

REDAKCE