Golf turnaje

Spilkové to v Kalifornii nevyšlo

Kláře Spilkové nevyšlo závěrečné čtvrté kolo turnaje LPGA v kalifornském Daly City a z 20. místa klesla na dělenou 55. příčku. Na náročném hřišti Lake Merced zahrála v neděli 77 úderů a zaznamenala celkový výsledek pět ran nad par. Vítězství vybojovala v dodatečném rozstřelu tří hráček Korejka Kim Si-jong.

Spilková na turnaji Mediheal Championship útočila na nejlepší výsledek ve své premiérové plnohodnotné sezoně na LPGA Tour, nakonec ale 32. místo z dubnové soutěže na Havaji nepřekonala. Čtyřiadvacetiletá česká golfistka v neděli zahrála šestkrát bogey a pouze jednou birdie.

Kim Si-jong zahájila poslední kolo double bogey a pak si připsala na třech jamkách bogey, přesto udržela vedení a nakonec vybojovala osmé vítězství na LPGA Tour. Z toho už počtvrté uspěla v play-off, v němž dosud nenašla přemožitelku.

"Ten začátek dne byl opravdu k vzteku, ale pořád jsem se snažila jít dál a soustředit se," řekla Korejka. V rozstřelu porazila krajanku I6 Čong-un a Angličanku Bronte Lawovou.

Výsledky golfového turnaje série LPGA v Daly City: 1. Kim Si-jong 281 (72+66+68+75) v rozstřelu na 1. dodatečné jamce, 2. I6 Čong-un (obě Korea) 281 (74+69+71+67) a Lawová (Angl.) 281 (73+68+75+65), 4. Thompsonová (USA) 283 (73+70+69+71), Hullová (Angl.) 283 (69+70+70+74), Či Un-hi 283 (67+72+73+71) a Jangová (obě Korea) 283 (68+74+70+71), ...55. Spilková (ČR) 293 (72+71+73+77).