Fotbal

Obhájí Salah pozici nejlepšího hráče Afriky

Rok se s rokem sešel a co nevidět bude vyhlášen nový nejlepší fotbalista Afriky. Současné žezlo drží „egyptský princ“ Mohamed Salah, jemuž budou mezi třiceti kandidáty konkurovat i dva spoluhráči z Liverpoolu. Když CAF zveřejnila seznam všech nominovaných, mohli jsme si hravě spočítat, že na soupisce najdeme rovnou deset hráčů z řad Premier League.

Rok se s rokem sešel a co nevidět bude vyhlášen nový nejlepší fotbalista Afriky. Současné žezlo drží „egyptský princ“ Mohamed Salah, jemuž budou mezi třiceti kandidáty konkurovat i dva spoluhráči z Liverpoolu. Když CAF zveřejnila seznam všech nominovaných, mohli jsme si hravě spočítat, že na soupisce najdeme rovnou deset hráčů z řad Premier League.

 

 

Mohammed Salah, který této anketě vládne už dva roky, nyní může být svržen Sadiem Maném, který zažívá skvělou sezonu. Jen v rámci nejvyšší anglické soutěže vstřelil už osm branek a dle fotbalových expertů je považován za klíčovou postavu Reds této sezony.

 

Třetí hráč, co obléká se zmíněnými dvěma borci stejný trikot, je Naby Keïta, jenž příliš prostoru na hřišti zatím nedostává. Při každé příležitosti se ovšem snaží prodat svou pověstnou dravost.

 

Nejvíce zástupců na listině kandidátů má Alžírsko, které v létě současného roku vyhrálo Africký pohár národů.

Vítěz ankety bude vyhlášen 7. ledna 2020 v egyptské Hurgádě. Široká veřejnost už teď tuší, že cena poputuje opět do Liverpoolu.

 

                                                                Václav Prokůpek

REDAKCE