Fotbal zahraniční

Mbappé se v Paris Saint Germain příliš dlouho neohřeje

Když začala jeho hvězda jasně zářit, stalo se tak ještě v Monaku, které s ním na hrotu útoku po boku Falcaa vyhrálo titul. Nyní nadaný francouzský útočník obléká dres PSG a ani tam by se prý neměl zdržet dlouho.

Když začala jeho hvězda jasně zářit, stalo se tak ještě v Monaku, které s ním na hrotu útoku po boku Falcaa vyhrálo titul. Nyní nadaný francouzský útočník obléká dres PSG a ani tam by se prý neměl zdržet dlouho.

 

„Kylian půjde do Realu Madrid, to je nevyhnutelné,“ řekl bez váhání pro deník Calciomercato vicepresident Monaka Vadim Vasilyev.

Mbappé se již několikrát v minulosti vyjádřil, že je hlavní město Španělska jeho vysněnou destinaci. Posléze se však objevila nabídka z PSG a nadaný snajpr náhle změnil názor.

 

„Každý hráč by se měl postarat o to, aby si připisoval úspěchy ve své rodné zemi,“ pravil tehdy krátce po přestupu mladý útočník. Od té doby ale už uběhly více než dva roky a skrytý význam daných slov nám byl konečně vysvětlen. 

„Real je nejdůležitějším klubem v Mbappého životě. Vím to, říkal mi to,“ odhaloval Vasilyev. „Když odcházel od nás do PSG, měl už tenkrát možnost jít do Realu. Svěřoval se mi ale, že je ve Francii teprve jeden rok a necítil se na tak velkou změnu ještě připravený. Chtěl nejprve dokázat něco tady, než se vydá do Španělska,“ dodával.

 

V rámci těchto zpráv se dá potvrdit, že na PSG čeká v blízké budoucnosti několik klíčových rozhodnutí. Jak věčně nespokojený Neymar, tak i ambiciózní Mbappé by si postupně mohli vyšlapat cestičku do LaLigy a kdoví, jestli se tam opět nestřetnou i ve stejném klubu.

                                                                             Václav Prokůpek

 

REDAKCE