Fotbal reprezentace

Ženská reprezentace ČR:Těsná prohra s Anglií

České reprezentantky podlehly v přípravném utkání Anglii 2:3. Na stadionu v Českých Budějovicích český tým rychle vedl, soupeřky skóre otočily, aby o svém vítězství nakonec rozhodly čtyři minuty před koncem.

České reprezentantky podlehly v přípravném utkání Anglii 2:3. Na stadionu v Českých Budějovicích český tým rychle vedl, soupeřky skóre otočily, aby o svém vítězství nakonec rozhodly čtyři minuty před koncem.

Hned ve druhé minutě zápasu se proti semifinalistkám posledního světového šampionátu dostala do velké šance Andrea Stašková, která byla sama před brankou po centru Lucie Martínkové z levé strany, ale útočnice Juventusu Turín hlavou branku přestřelila.

V páté minutě nejprve nebyl anglickému týmu uznán gól pro ofsajd, následně střílela po brejku kapitánka Voňková, ale levačkou přestřelila. Do slibné šance se opět dostávala v jedenácté minutě Stašková, která si naběhla za obranu na přihrávku, její střílený centr po zemi ale minul branku a na míč nedosáhla ani Voňková.

Český tým se dočkal gólové radosti v patnácté minutě, kdy Svitková krásnou přihrávkou mezi soupeřkami našla nabíhající Szewieczkovou, která přehodila anglickou brankářku a otevřela skóre.

Ovšem vedení českému týmu vydrželo pouze do 17. minuty, kdy si centr z pravé strany našla na hranici malého vápna Bethany England a pohotovým volejem poslala míč pod břevno.

Angličankám se podařilo otočit skóre o další tři minuty později, kdy si míč na vápně zpracovala Beth Mead a perfektní střelou poslala míč ke vzdálenější tyči české branky.

Ovšem české hráčky dokázaly srovnat na 2:2 o sedm minut později, kdy se podruhé v zápase prosadila Tereza Szewieczková, jejíž střelu z dálky nedokázala brankářka zastavit.

Po změně stran jako první zahrozila znovu Bethany England, která si našla míč na přední tyči po rohu, ale branku netrefila.

Průběh druhého poločasu byl hodně vyrovnaný a šancí nebylo mnoho. Zajímavou střelu deset minut před koncem vyslala Kateřina Svitková, ale brankářka Anglie si tentokrát dokázala poradit.

Až v 86. minutě se anglickému týmu povedlo strhnout vítězství na svou stranu, když se míč po rohovém kopu odrazil na vápně k Leah Williamson, který i s pomocí teče dostala míč do sítě.

Ženy A - Anglie 2:3 (12.11.2019, Přípravné utkání žen, Č.Budějovice)ČR – Anglie 2:3 (2:2)

Branky: 15. a 27. Szewieczková – 17. England, 20. Mead, 86. Williamson. ŽK: 84. Nobbs.

ČR: Votíková – Jarchovská, Sedláčková J., Bertholdová, Sonntagová – Cahynová – Voňková, Svitková, Martínková L., Szewieczková (71. Khýrová) – Stašková (85. Dubcová K.).

Anglie: Telford – Bronze, Williamson, Bright, Stokes – Scott, Walsh – Parris (64. Hemp), Staniforth (76. Nobbs), Mead – England (77. Daly).