Basketbal

Finále Evropské ligy bez Veselého a Fenerbahce

Jan Veselý a jeho Fenerbahce se do finále Evropské ligy nepodívají. Turecký klub podlehl v semifinále rivalům z Anadolu Efes 73:92. Fenerbahce nyní čeká utkání o třetí místo. Veselý, který měl v poslední době problémy se stehenním svalem, nenastoupil v základní sestavě. Nakonec ale jeden z kandidátů na ocenění pro nejužitečnějšího hráče soutěže odehrál v dresu favoritů 30 minut a se 14 body byl nejlepším střelcem svého týmu.

Fenerbahce těsně vyhrálo jen úvodní čtvrtinu, dál už na hřišti překvapivě kraloval Anadolu Efes. Favorita trápil úspěšnou střelbou z dálky a postupně zvyšoval náskok.

V dresu vítězů zazářil Shane Larkin. Rozehrávač se zkušenostmi z NBA byl s 30 body nejlepším střelcem zápasu. Proměnil pět tříbodových pokusů, navíc přidal sedm doskoků a sedm asistencí.

"Cítil jsem se v pohodě, ale celkově jako tým jsme hráli špatně v obraně. To byla katastrofa, všechno bylo v obraně," řekl Veselý. "Jsem tady pět let, o tréninku to není. Jestli jsme přemýšleli, že někdo byl, nebo nebyl, to jsou jen výmluvy. Vyhořeli jsme v obraně," dodal.

"Je to zklamání, o to větší, že jsme hráli proti městskému rivalovi. Hrajeme spolu hodně zápasů v sezoně a tohle hodně bolí," prohlásil Veselý. Druhý finalista vzejde z večerního duelu mezi CSKA Moskva a obhájci titulu z Realu Madrid.